Jak správně zavěsit police na zeď? Návod pro začátečníky


Police jsou skvělým způsobem, jak zvýšit úložný prostor v pokoji. Pokud však nejsou správně zavěšeny, mohou být nebezpečné a mohou se snadno odlepovat od zdi. Proto je důležité vědět, jak správně zavěsit police na zeď.

1. Vyberte správné místo na zdi

Než začnete zavěšovat police, musíte zvolit správné místo na zdi. Musíte zvolit místo, které je dostatečně pevné a stabilní, aby udrželo váhu police. Pokud nejste si jisti, můžete použít detektor kabelů a stěn, abyste se ujistili, že nezavěsíte police na elektrický kabel nebo trubku v zdi.

2. Použijte správné nástroje

Pro zavěšení police budete potřebovat správné nástroje. Základními nástroji jsou vrtačka, šroubovák, hmoždinky a šrouby. Pokud nejste si jisti, jaké nástroje použít, můžete se poradit s odborníkem nebo si přečíst návod k použití.

3. Připravte police k zavěšení

Před zavěšením police musíte připravit police k zavěšení. Pokud police nemají připevněné háčky nebo držáky, musíte je připevnit. Pokud police mají připevněné háčky nebo držáky, musíte je zkontrolovat, zda jsou pevně připevněny a zda jsou vhodné pro váhu police.

4. Vrtání děr do zdi

Před zavěšením police musíte vrtat díry do zdi. Musíte zvolit správnou velikost vrtáku a hloubku díry. Pokud používáte hmoždinky, musíte použít hmoždinky, které jsou vhodné pro váhu police.

5. Zavěšení police na zeď

Po přípravě police a vrtání děr do zdi můžete zavěsit police na zeď. Musíte použít šrouby nebo hmoždinky, které jsou vhodné pro váhu police. Musíte také zajistit, aby police byly rovně a stabilní.

Závěr: Zavěšení police na zeď může být snadné, pokud víte, jak na to. Musíte zvolit správné místo na zdi, použít správné nástroje, připravit police k zavěšení, vrtat díry do zdi a zavěsit police na zeď. Pokud nejste si jisti, můžete se poradit s odborníkem nebo si přečíst návod k použití.

Vybírej nábytek